Gazipaşalı pekmez ve nar ekşisi imalatında bir dünya markasıdır

Doğup büyüdüğümüz Akdeniz’in en güzel yerlerinden olan Gazipaşa’da, doğa ile iç içe olmamız ve bu topraklardan kopamamamız bize topraklarımızda ne yapabiliriz, bu topraklardan kopmadan insanlarımıza nasıl katkı sağlayabiliriz diye düşündürdü ve çocukluk yaşlarımızdan başlayan doğa sevgisi ile doğanın bize sunduklarını işlemek ve sunum sanatını öğrendik.
Doğal ortamda ve doğal şartlarda yetişen bitkilerimizi sevip onlarla haşır neşir oldukca bize daha sağlıklı ve daha lezzetli meyveler ikram eden toprağın sunduklarını sizin ile paylaşmak istedik.

Normal şartlarda dahi birinci sınıf olan keçiboynuzu ağaçlarımız bu doğa tutkumuz ile beraber ilğilenmemiz neticesinde dünya çapında kalitesini ıspatlmış keçiboynuzu meyveleri vermeğe başladı. 4 mevsim ilgilenilen ağaçların meyve kalitesi kadar tonajlı üründe bizi bu şifa kaynağı bitkileri işlemeğe yönlendirdi. Bu gün 100 ton kapasiteye ulaştığımız keçiboynuzu pekmezi imalatımız ile ürünün markalaşması yanında ilçemiz Gazipaşa’yıda markalaştırmayı başardık.

gazipasali-alanya-dogal-urun-pazarigazipasali-alanya-dogal-urun-pazari-pekmez-imalatiShowroomumuzdan görüntüKeçiboynuzu Pekmezi Üretim TesisimizKrom Keçiboynuzu Pekmezi Kaynatma KazanlarıKrom Keçiboynuzu Pekmezi Dolum Kazanları
Başarımızı farkeden devlet yetkilileri her mevsim ulaşımı münkün olsada kötü olan yollarımızı iyileştirip köyümüze yani üretim tesislerimizin noktalarına kadar içme suyu transferinide başlattılar. 2017 yılının başlarında üretimimizi uluslar arası arenaya çekmemize destek amaçlı KOSGEB de bize desteklerini başlattı.

A post shared by KlassAntalya (@klassantalya) on

Farkedilmenin heyecanı ile üretim denemelerine de girdik. Taşlık yamaçlara ada çayı filizlerini diktik, netice gerçekten inanılmaz oldu. Gerek tadı gerek kalitesi ile standartların üstünde doğal ada çayı elde ettik. Her zerresinden bereket fışkıran bu topraklarda işi profesyonelliğe döndürdükce toprağın bize verdikleri şaşırtmaya devam ediyor.

Ada Çayı Tarlamızdan GörüntüKeçiboynuzu Ağaçlarımız Olgunlaşma AşamasındaŞehirden Uzak BağlarımızDoğal Üretim Bahçelerimiz
Tam doğal nar ekşimizi özellikle Alanya‘dan gelen turistler ve ülkemizin 4 bir tarafındaki restaurantlardan gelen talepler neticesinde çok hızlı markalaştırdık. Orjinal nar ekşimizi tadan her müşterimiz kulaktan kulaga markamızın yayılmasına sebeb oldu.
Her ürettiğimiz ürünle öncelikle beldemizin, ilçemizin Antalya‘mızın ve ülkemizin doğal ürünlerde gurur kaynağı olmayı başarmanın mutluluğu ile, önümüzdeki süreçte doğallığımızı bozmadan profesyonel ve hijyenik ortam tesislerimiz ile hedeflerimize hızla ilerlemeye devam edeceğiz. Biz bizim gibi toprakla oynaşan çocuklarımız ile kuşaktan kuşaga yöremiz ürünlerini dünya markası olma yolundaki mücadelemizde yılmadan devam edeceğiz.


Istiklal Mah. Ataturk Cad. 7/2 Gazipaşa – Alanya/Antalya, 07900
+90 (536) 669 86 90
info@pekmezimalati.com
http://pekmezimalati.com/